Історія «Юнікосметік» почалася з невеликою орендованій площі і декількох тисяч тюбиків фарб для волосся в місяць. За 19 років ESTEL Professional стала одним з найсильніших брендів і абсолютним лідером з виробництва професійної косметики для волосся в Росії і країнах СНД, одним з найбільших постачальників в Європу з власним офіційним представництвом ESTEL Europe.

Марку швидко помітили не тільки покупці, але і професіонали індустрії краси. У травні 2005 року компанія підготувала і випустила першу професійну лінію барвників ESSEX, що складалася з 67 відтінків, шампунів і бальзамів. До кінця наступного року палітра ESSEX розширилася майже вдвічі. Новинка мала успіх у фахівців і їх клієнтів, і в ESTEL було прийнято рішення розробити і запропонувати салонам максимально широкий вибір вітчизняних продуктів для перукарів, розробивши і випустивши в рекордно короткі терміни величезний асортимент прекрасної вітчизняної професійної косметики для волосся, а згодом і тіла.

Історія виробництва ESTEL починалася лише на 1000 кв. м, знятих в оренду. Через нетривалий час компанії знадобилося щось більш надійне і масштабне. У 2004 році було запущено виробництво, тут же стали реальністю мрії по значному збільшенню виробництва з 1 млн. до 2 млн. штук продукції в місяць.

 Сьогодні дилерська мережа марки нараховує більше 150 організацій в Росії, Прибалтиці, Україні, Білорусії, Казахстані, Молдові, Вірменії та інших країнах ближнього зарубіжжя. У 2011 році відкрилося офіційне представництво ESTEL-Україна, ESTEL-Europe в Німеччині. Почалися перші продажі в Польщі. У планах компанії - вийти і на інші ринки Центральної і Західної Європи.

Естель Україна - українське представництво, успішної, що динамічно розвивається російської компанії ТОВ «Юнікосметік», що займається виробництвом професійної косметики для волосся під маркою ESTEL Professional.

Однією з головних завдань компанії є навчання перукарів. У різних містах Росії і України функціонує в цілому 18 навчальних центрів ESTEL. У Санкт-Петербурзі розташовується головні з них - Школа і Академія перукарського мистецтва ESTEL, де можна як навчитися професії з нуля, так і підвищити кваліфікацію. За результатами навчання видається диплом державного зразка.
            Ще одним напрямком діяльності компанії з недавнього часу стали авторські салони ESTEL, які повністю відображають цінності компанії. Висококласний сервіс, якісні послуги і неповторний стиль інтер'єру - саме таке поєднання подарує незабутні емоції будь-якому клієнту. На сьогоднішній день таких салонів два і обидва розташовуються в центрі Санкт-Петербурга.

   Щорічно ESTEL проводить масштабні заходи та конкурси для майстрів і директорів салонів з метою розвитку перукарської індустрії в Росії і Україні. До них відносяться "Снігова Королева", "Найкрасивіша", "Побачення з Зіркою", "Територія праздіков". У деяких з них, таких як фестиваль ESTEL.FEST і конкурс «Зірка Естель», беруть участь до тисячі чоловік.

У ESTEL відкриті власні студії в Санкт-Петербурзі, Москві та Києві, які є потужними освітніми центрами. Програма освіти в них є багаторівневою системою, що складається з курсів з основ фарбування, колористиці, догляду за волоссям, візажу, а також технології продажів.

            Кращі стилісти ESTEL регулярно проводять навчальні семінари та виїзні майстер-класи по всій Україні та ближньому зарубіжжю.
ESTEL Kyiv Studio, як і інші студії ESTEL, пропонує майстрам перукарського мистецтва освітні програми з базових теоретичних знань, просунутим практичним відпрацюванням, масштабним навчанням, конкурсним рухам, а також численних авторських методик. Світла, обладнана за останнім словом техніки, оснащена всім необхідним для комфортного навчання студія стане професійним будинком для всіх, хто прагне до розвитку в своїй перукарській справі. Студійне навчання буде цікаво як для віртуозних майстрів, так і для новачків в перукарської творчості не тільки у Києві, а й прилеглих регіонах.

Засоби ESTEL відповідають кращим світовим стандартам якості і забезпечують чудовий результат. Компанія ESTEL Professional - лідер з виробництва професійної косметики для волосся, чиїми барвниками користуються в кожному другому салоні краси країни. Компанія має розгалужену дистриб'юторську мережу в усіх регіонах України, в країнах Балтії і СНД. У 2011 році було відкрито офіційне представництво ESTEL-Europe в Німеччині, початі продажі в Польщі і Австрії.

Найсильніша ланка ESTEL - фарби для волосся: DE LUXE налічує 134 тони, ESSEX - 114, DE LUXE SENSE - 68. Найближчим часом планується розширення палітри, в тому числі і в бік більш світлих тонів. ESTEL тісно співпрацює з перукарськими салонами і чітко стежить не тільки за якістю продукції, але і за правильністю її застосування.

У чому ж секрет успіху молодого російського професійного бренду? Головний ресурс ESTEL - це люди, їх потенціал і віра в успіх. Стаж роботи багатьох рівний віку самої компанії, а це говорить багато про що. Адже не завжди все було так, як зараз. Були дуже важкі часи становлення, входження на ринок, але, тим не менш, ці люди залишалися вірними справі, яку вони будували разом. І зараз, коли ESTEL стала солідною компанією з ім'ям, з великими планами, великою географією, люди як і раніше залишилися в ній найголовнішим і цінним. Тут усі патріоти в повному розумінні цього слова. Як говорить сам Лев Охотин, «ми всі в ESTEL заражені однією ідеєю!».